Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького

Відносини непрості: Жовква і козаки

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МУЗЕЇВ 2017
Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване

Щороку 18 травня світова музейна спільнота відзначає Міжнародний день музеїв, нагадуючи, що музеї є важливим інструментом культурного обміну, збагачення культур, досягнення взаєморозуміння, співпраці та миру між людьми. 
Цього року Міжнародна рада музеїв (ІСОМ) запропонувала до відзначення Дня музеїв тему «Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване» (Museums and contested histories: Saying the unspeakable in museums)». В контексті подій останніх років ця тема набуває особливого значення для музеїв України: бурхливі обговорення процесу декомунізації та політики пам’яті, створення нових музеїв та експозицій, присвячених Майдану і АТО унаочнюють гостру потребу суспільства у переосмисленні історичного досвіду та інструментах роботи з досвідом сьогодення. Історія завжди суперечлива і саме музей, як інституція, що працює задля розвитку суспільства, може і має брати активну участь в суспільних процесах, говорячи про замовчуване і створюючи безпечний відкритий простір для дискусії та рефлексії.
Жовква – місто суперечностей і замовчуваної історії. Як усі західноукраїнські міста, після Другої світової війни, Жовква стала містом без мешканців, містом без історії. Будь яка тема з історії нашого міста є замовчуваною історією і гідна дослідження і висвітлення в музейних експозиціях. 
Відзначаючи Міжнародний день музеїв, ми пропонуємо розглянути відносини Жовкви та козаків. Чому ми піднімаємо саме цю тему? А тому, що взимку до нас прийшли дві школярки, котрих цікавила саме ця тема: Жовква в часи Хмельниччини. 
Козаки і Жовква. Суперечлива історія. Складні відносини.
Запрошуємо 18 травня о 20:00 до музею на презентацію