Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького

Про музей

Музей мистецтва давньої української книги, або Музей книги, був відкритий у грудні 1977 року в приміщенні церкви Онуфрієвського монастиря у Львові. Львів - місто, яке по праву можна називати колискою українського книгодрукування, адже саме тут у далекому 1574 році Іван Федорович надрукував "Апостол" - книгу, яка стала першою точно датованою друкованою книгою в Україні.

Історія виникнення книги, довгий і цікавий шлях її розвитку від рукописної до друкованої, долі Гутенберга, Ф.Скорини, Івана Федоровича, таємниці та легенди старовинних книжок - все це (і не тільки це) в експозиції Музею.

Збірка Музею нараховує близько 12 тис. експонатів, серед яких рукописні та стародруковані книги, гравюри, екслібриси, старовинні карти та друкарські верстати 17 ст. Завітавши до Музею можна оглянути факсимільну копію Пересопницького Євангелія, Апостол, Буквар та Острозьку Біблію Івана Федоровича, Требник Петра Могили, гравюри видатних українських та європейських майстрів. А інтер'єр друкарні 17 ст. перенесе вас у добу Середньовіччя.
Від 1997 року Музей знаходиться за адресою вул. Коперника, 15а.